Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Jezioro Garda

Włochy, zwłaszcza w kontekście wakacji, kojarzą się ze świetnymi plażami. Zwykle ludzie szukają idealnego złotego brzegu wzdłuż Morza Śródziemnego i na wyspach, zupełnie zapominając o spektakularnych włoskich jeziorach.
Polecamy zwłaszcza znajdujące się u stóp Dolomitów jezioro Garda – znajduje się 80 km od lotniska Mediolan-Bergamo, na które latają tani przewoźnicy (Wizz Air, Ryanair, Alitalia) z Warszawy, Gdańska, Krakowa, Wrocławia czy Poznania. Podróż jest więc dziecinnie łatwa.
Różnica wysokości między najwyższym szczytem a taflą wody wynosi ponad 2 km wysokości. W okolicach rosną gaje oliwne, winorośle i cytrusy. Południowy brzeg ma łagodnieją linię i doskonale nadaje się do rodzinnego wypoczynku z dziećmi – zwłaszcza, że niedaleko znajduje się najlepszy prak rozrywki we Włoszech, Gardaland. Z kolei za najbardziej zabawową miejscowość uchodzi Desenzano. Genralnie na południu jeziora panuje największy tłok, choć wciąż nie jest to ten poziom co na najpopularniejszych plażach Sardynii czy Sycylii. 

Top 5 regionu jeziora Garda
1. Malowniczy zamek Scaligerich w Sirmione,
2. Salò, w którym Pasolini nakręcił najbardziej kontrowersyjny film w historii (choć Villa Riesenfeld znajduje się naprawdę w Mantui),
3. Il Vittoriale degli Italiani, gdzie pod koniec życia osiedlił się „najbardziej włoski z Włochów” Gabriele d’Annunzio,
4. Torbole, stolica włoskich windsurferów,
5. Malcesine z zabytkami z XIII wieku oraz kolejką linową wjeżdżającą na wysokość 1700 m.